photo5949449756130521782.jpg

DAVET

Isparta Otizm Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti Isparta Valiliği, Isparta İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı tarafından 4-7 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecektir.


Türkiye’nin dört bir tarafından otizm spektrum bozukluğu alanında uzmanlar, araştırmacılar, uygulamacılar, aileler, öğrenciler ve politikacılar kongreye davetlidir.


Isparta Otizm Kongresinin amacı, otizm üzerine çalışan çocuk ve ergen psikiyatri, pediatri, nöroloji, özel eğitim, psikoloji, psikiyatri, ergoterapi, psikolojik danışma ve rehberlik ve diğer meslek alanlarındaki uzmanların bir araya gelmelerini sağlamaktır. Çocuk, ergen ve erişkinlerde otizmin belirtilerinin, özelliklerinin ve tedavi yöntemlerinin son gelişmeler ışığında konuşulacağı, ayrıca alanda yaşanan zorlukların, sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı bir zemin oluşması hedeflenmektedir. Otizm spektrum bozukluğu olan ya da risk altındaki küçük çocuklar ve aileleri hakkındaki en güncel ve bilimsel bilgiler, kongrede otizm spektrum bozukluğu alanında ulusal alanda tanınan uzmanların yer alacağı davetli konuşmalar, sözlü ve poster bildiriler ile katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış, otizm alanında uzmanlaşmış bilim insanlarının katılımıyla dört gün boyunca sürecek olan Isparta Otizm Kongresine otizm alanında çalışan herkesi davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Kongrede sizleri de aramızda görmek dileğiyle.
 

Isparta Otizm Kongresi Düzenleme Kurulu Adına
Doç. Dr. Ümit IŞIK
Süleyman Demirel Üniversitesi
Çocuk ve Ergen Psikiyatri AD
Ömer YILMAZ
Isparta İl Millî Eğitim Müdürü
Ümit IŞIK.JPG
%2525C3%2525B6mer%252520y%2525C4%2525B1l